VOIP TELEFON HİZMETİ

İnternet altyapısının gelişmesine bağlı olarak telefon görüşmelerinin de internet hattı üzerinden yapılmasını sağlayan VOIP telefon hizmeti, yeni nesil iletişim hizmetleri arasında yer alıyor..

Sabit telefon hattı veya özel tanımlı hatlar için kullanılabilen sistem klasik telefon kullanımından çok az maliyetle görüşme imkanı sunuyor..

Üstelik VOIP sistemiyle birden fazla kişiyle konuşabilmek de mümkündür..

Birden fazla kişiyle görüşmenin sağlıklı olabilmesi için ise internet hattının kaliteli olması yeterli oluyor.


VoIP (Voice Over Internet Protocol) Nedir?

Voip, Voice Over Internet Protocol’ün kısaltmasıdır. İsminden de anlaşılacağı gibi internet üzerinden telefon görüşmesi olarak tanımlanabilir. Voip teknolojisinde iki farklı nokta arasındaki görüşme internet üzerinden gerçekleştirildiği için daha uygun maliyetlerle görüşme yapmayı sağlar. Voip teknolojisinde düşük internet band genişliği kullanıldığı için telefon görüşmeleri interneti yoğun olarak kullanmaz.

VoIP Kullanmanın Avantajları

 • Voip, telekom maliyetlerini azaltır. FixNET'in tarifelerini kullanarak %60 ile %90 arası tasarruf sağlamak mümkündür. Sabit telefon numaralarınızı taşımanız durumunda internet (VoIP) üzerinden hizmet vermeye başlar. FixNET'e taşınan numaralarınız için sabit ücret ödemezsiniz.

 • Ip Santral Sistemi (IP PBX) ile kullanarak şirketinizin iletişiminde esnek çözümler sunar. Bir şirket merkezinde bulunan IP PBX ile birden çok şubesi yararlanabilir. Tüm şubeler aralarında ücretsiz görüşebilir. Dünyanın neresinde olursanız olun santralinize dahili olarak bağlanabilir. Mevcut voip hesabınızdan aramalarınızı gerçekleştirebilir ve çağrı alabilirsiniz.

 • VoIP kullanılarak yapılan aramalarda kanal sınırı yoktur. Eş zamanlı (simultane) çağrı sayısını belirleyen unsur internet band genişliğidir. ADSL teknolojisini kullanarak simultane 10 kanal telefon görüşmesi yapılabilir. Kullanılan internet teknolojisine göre bu sayı artmaktadır.

 • Voip numaralarını tahsis etmek veya mevcut sabit telefon numaranızı taşımak hızlı ve ücretsizdir. FixNET'den tahsis edilen 0212, 0216, 0312 gibi coğrafi numaralar ve 0850’li (Konumdan Bağımsız) numaralar gibi FixNET'e taşınan sabit numaralar VoIP alt yapısı kullanır.

 • Windows, Iphone ve Android telefonunuza yüklenen uygulamalar ile sabit numaranızdan çağrı alabilir ve arama yapabilirsiniz.

Tarifeler

 • Ön Ödemeli Tarife:

  Yurtiçi Heryöne dakikası 8 kuruş olarak ücretlendirilir. Kontör atım periyodu 60sn dir.

  Yurtdışı aramalar için ücret tarifesine burdan ulaşabilirsiniz. Kontör atım periyodu 60sn dir.

 • Faturalı Tarife:

  Kamu kurum ve kuruluşları için faturalı tarifemiz geçerlidir.